Er mektupları sanal âlemde


Açıklama: Türk İnternet Kullanıcıları Derneği İkinci Başkanı Hakan Topuzoğlu askere gidecekler, askerliğini yapanlar ve terhis olanları sanal âlemde bir araya getirdi.
Kategori: Medyada Çıkanlar
Eklenme Tarihi: 22 Ekim 2010
Geçerli Tarih: 22 Eylül 2021, 15:14
Site: -- HT -- HAKAN TOPUZOĞLU KİŞİSEL SİTESİ
URL: http://www.hakantopuzoglu.com.tr/kisisel/haber_detay.asp?haberID=93


Askerlik görevini Urfa'da yapan Türk İnternet Kullanıcıları Derneği İkinci Başkanı Hakan Topuzoğlu, ilginç bir projeye imza attı. Askere gidecekler, askerlik yapanlar, terhis olanlar ve asker yolu gözleyenler sanal alemde bir araya geldi. Askerlerin hem kendi aileleriyle hem de terhis olanlarla iletişimini koparmayıp, fotoğraf ve yazdığı mektupları yayınlayabileceği www.ermektubu.net adlı internet sitesi kurdu. Askerliğin dışında her türlü konu üzerine sohbet eden üyeler, tüm iletişim bilgilerini, nerede, hangi birlikte askerlik yaptığını yazıyor. Bu sayede acemi birliğinde başlayan dostluklar da, sıkı asker arkadaşlığı da yarım kalmıyor. Sitede, askere gideceklere yol gösterip yardımcı olunuyor. Yanlarında ne götürecekleri, orada nasıl davranmaları gerektiği, acemi ve usta birliğinde başına gelebilecekler durumlardan haberdar ediyorlar. Tüm bu bilgileri canlı olarak forum ortamında bizzatyaşayanlardan öğreniyorlar. Askerliğin nasıl verimli geçirilebileceği gibi konularda da tavsiyeler yer alıyor.

ASKER SÖZLÜĞÜ DE OLACAK

Ailelere yazılan mektuplarla, askerlik fotoğrafları da sitede yayınlanıyor. Asker yakınları, duydukları özlemi bu sayede anında giderebiliyor. Bir hafta önce açılan sitenin şimdilik 12 üyesi olduğunu söyleyen Topuzoğlu, "Birçok acemi birliğinde internet var ve askerler çarşı izinlerinde de kullanabilecek. O kadar ilginç olaylar yaşıyoruz ki, tüm bu anılar sıcağı sıcağına sitede yer alacak. Ayrıca askerlikte kullanılan belli tabirler var. Biz bunları derleyip 'asker sözlüğü' adı altında yayınlıyoruz. Sıkıntı çekmeyecekler. Siteye girdiklerinde kaç günlerinin kaldığını da otomatik olarak görebilecekler. Aynı zamanda şafak da sayabiliyoruz. Projemiz her geçen gün daha güçlenecek. Herkes dağılmış olsa da birbirlerinden haberdar olacak" diyor