-- HT -- HAKAN TOPUZOĞLU KİŞİSEL SİTESİ
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKET SİTENE EKLE İLETİŞİM DANIŞMANLIK

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR

  Kurumsal

   
   
   

  F Klâvyene Sahip Çık

  Cyber Warrior'da Yayınlanan Basın Açıklamamız

  Cyber Warrior'da Yayınlanan Basın Açıklamamız

  Tarih 04 Eylül 2010, 12:29 Editör Hakan Topuzoğlu

  Türk Gençlerinin 1.500 Amerikan sitesini çökertmesinin ardından, Amerikalıların da harekete geçeceği tahmin ediliyor.

  Konu ile ilgili olarak görüşlerini aldığımız Hakan Topuzoğlu şunları söyledi;

  sistem ile ilgili olarak engin tecrübe ve bilgilere sahip gençlerimiz, ne yazık ki yeterince desteklenmediği için, kendi imkanlarıyla milli değerlere saygısı, vatan sevgisi, ülkesinin menfaatlerini koruma çabası duygularıyla böyle bir çalışmayı gerçekleştirmiştir. Ancak, siber alemdeki mücadelenin başladığı düşünüldüğü zaman, bu gençlerimizin devlet tarafından desteklenmesi gerektiğini savunuyor, bu alandaki başarıların elde edilmesini arzu ediyoruz."

  Konu ile ilgili olarak devlet yetkilerininin dikkatini çeken Topuzoğlu, bilişim ile sorumlu olması nedeniyle, Ulaştırma Bakanlığı tarafından sistem güvenlik ekibi kurulmasını önerdi. Türkiye'de en fazla açığa sahip olma ünvanına sahip Türk Telekom serverlarının da bu ekip tarafından korunmasını savundu.

  Yaratıcı, problem çözme yetenekleri gelişmiş, çevreye ve değişen koşullara uyum gösterebilen,araştırma geliştirmeye, bilim ve teknoloji üretimine yatkın ve beceri düzeyi yüksek insan gücüne ulaşmak bu amaçla stratejiler belirlemek ve geliştirmek. Bilgiye,zekaya,insana ve entelektüel değerlere gereken önemin verilmesini sağlamak. Beyin üzerine araştırmalar yapmak, ölçülmesi geliştirilmesine yönelik çalışmalar yapmak. Yetişmiş insan gücünü nitelik ve nicelik olarak arttırmaya, eğitim, öğretim, araştırma ve geliştirme faaliyetleri için gereken kaynakları sağlamaya çalışmak. Bilgi üretimine katkıda bulunmak ve bilgiyi yaratıcı biçimde kullanmak üzere bireylerde sahip olunması gereken yetenekleri saptamaya, geliştirmeye ve bilgi toplumu olma sürecini hızlandırmaya yönelik projeler gerçekleştirmek. Bilgi toplumunun ihtiyaç duyacağı kolektif zeka kullanan ürünlerin oluşturulmasına katkıda bulunmak. Zeka sporlarını geliştirmek ve yaygınlaştırmak. Toplumsal ve bireysel bir ihtiyaç haline gelmiş olan boş zamanların değerlendirilmesi konusunda zihinsel etkinlikleri ön plana çıkarmak. En önemli sermayesi beyin gücü ve zeka olan yazılım konusuna özel önem verilmesine ve yazılım endüstrisinin geliştirilmesini sağlayacak politikalar üretilmesine çaba göstermek, yazılım konusunda projeler üretmek ve desteklemek. Yaratıcılığın ve girişimciliğin özendirilmesi ve desteklenmesi amacıyla teknopark, risk sermayesi şirketleri ve benzeri kurumlar oluşturulmasına ilişkin projeler üretmek. 

  Bu haber 832 defa okunmuştur.

  Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

  Medyada Çıkanlar

  Er mektupları sanal âlemde

  Er mektupları sanal âlemde Türk İnternet Kullanıcıları Derneği İkinci Başkanı Hakan Topuzoğlu askere gidecekler, askerliğini yapanlar ve terhi...

  Zihinsel strese dikkat!

  Zihinsel strese dikkat! TİEV İnternet Birliği Başkanı Hakan Topuzoğlu, yaptıkları araştırma sonucunda bilgisayar kullanan kişilerin zihinse...

  Destek


  HAVA DURUMU

  Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

  Dost Siteler

   

   
   

  Reklam Alanı  RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

  Altyapı: MyDesign Haber Sistemi