-- HT -- HAKAN TOPUZOĞLU KİŞİSEL SİTESİ
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKET SİTENE EKLE İLETİŞİM DANIŞMANLIK

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR

  Kurumsal

   
   
   

  F Klâvyene Sahip Çık

  E-MAİLSİZ MİLYONER

  E-MAİLSİZ MİLYONER

  Tarih 19 Haziran 2011, 12:32 Editör

  İşsizin biri, temizlik işleri için Microsoft'a başvurur. İnsan Kaynakları, bir öngörüşmenin ardından test ( gösterilen yeri temizlemer) yaparlar ve "işe alındın, e-mail adresini ver, sana başvuru formunu göndereyim, aynı zamanda, işe başlamak için geleceğin günü bildiririm" der.

  Adam çaresiz, bilgisayarının ve dolayısı ile e-mail adresinin olmadığını söyler.

  İnsan Kaynakları'ndan, onun adına üzüldüklerini, fakat e-mail'i yoksa, kendisinin de varolmadığını ve kendisi de olmadığı için işe alınamayacağını söylerler.

  Adam umutsuzca, ne yapacağını bilmeden, cebinde sadece 10$ ile çıkar. Ve bir markete girerek 10 kiloluk bir kasa domates alır. Kapı kapı dolaşarak, 2 saat içersinde sermayesini ikiye katlar. Işlemi birkaç kez daha tekrar eder ve akşam eve döndüğünde 60$'ı vardır. Ve bu şekilde yaşayabileceğini anlar, her sabah erkenden evinden çıkar ve akşam geç saatlere kadar çalışır, ve her gün parasını üçe, dörde katlar.
   
  Az bir zaman sonra, bir el arabası alır, bunu bir kamyonla değiştirir ve bir süre sonra artık, birçok araçtan oluşan bir nakliye şirketi sahibidir. 5 sene geçer, adamımız Birleşik Devletlerin en büyük gıda nakliye şirketlerinden bir tanesinin sahibidir. Artık ailesini ve geleceğini düşünmektedir ve hayat sigortası yaptırmaya karar verir. Bir sigorta şirketini arar, kendine uygun bir plan seçer ve konuşma biterken, sigortacı, teklifi gönderebilmek için adamın e-mail adresini ister. Adam e-mail 'inin olmadığını söyler. "
   
  Şaşırtıcı, der sigortacı, “E-mail'iniz yok ve bu hanedanlığı kurabildiniz, düşünün, ya bir de e-mail adresiniz olsaydı.." Adam düşünür ve şu cevabı verir: - Microsoft'ta temizlikçi olurdum!!!
   
  Bu hikayeden alınacak dersler :
  1- İnternet, hayatının çözümü değildir.
  2- Eğer Microsoft'ta temizlikçi olmak istiyorsan e-mail adresi edinin.
  3- Eğer e-mail'in yoksa ve çok çalışıyorsan, zengin olabilirsin.
  4- Eğer bu hikayeyi e-mail vasıtası ile aldıysan, temizlikçi olma şansın milyoner olma şansından daha fazla

  Bu haber 1616 defa okunmuştur.

  Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

  Askerlik Anıları

  Eflatun'a İki Soru Sormuşlar;

  Eflatun'a İki Soru Sormuşlar; Birincisi, İnsanoğlunun sizi en çok şaşırtan iki davranışı nedir ? Eflatun tek... tek sıralamış, ?Çocukluktan sıkı...

  Usta Birliği

  Usta Birliği Usta Acemi Akçakale'de.. Güya ustabirliğine geldik. Hala acemiyiz. Acemi gel-git. Otları temizle, servis aç. He...

  Destek


  HAVA DURUMU

  Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

  Dost Siteler

   

   
   

  Reklam Alanı  RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

  Altyapı: MyDesign Haber Sistemi