-- HT -- HAKAN TOPUZOĞLU KİŞİSEL SİTESİ
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKET SİTENE EKLE İLETİŞİM DANIŞMANLIK

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR

  Kurumsal

   
   
   

  F Klâvyene Sahip Çık

  Kurs Merkezlerine Altın Öneriler

  Tarih 04 Eylül 2010, 14:00 Editör Hakan Topuzoğlu

  Verim=Yapılan İş/Birim Zaman formülü gereğince, bilgi ve birikim israfına kaçmamaya dikkat etmeli, yapacağımız işlere de ona göre karar verebilmeliyiz.

  Daha önceki kurs tecrübelerime dayanarak, kurs merkezlerine sunabileceğim altın önerileri sizinle paylaşmak istedim.

  Ünvana ihtiyaç duymaksızın, profesyonel anlayış, duygusallıktan uzak mantıklı yaklaşım çerçevesinde yapılabilecek faaliyetleri aşağıdaki şekilde gruplandırabiliriz.

  Bilgi alışverişinin ve beyin fırtınalarının düzenlenmesi

  Eğitimci arkadaşların birbirini eğitmesi

  Kurs Merkezi Yayını olarak çıkacak bir yayının hazırlanması

  TV/Radyo Programı

  Gazete İlavesi

  Seminerler

  Tüm kurs öğrencilerine yönelik Genel Tekrar Dersleri

  2. Öğrenci Kalitesi İçin Planlama

  Verdiğiniz hizmetin kalitesi arttıkça öğrenci kalitesi de kendiliğinden artacaktır. Bu da piyasa hakimiyeti, fiyat belirleme rahatlığını yanında getirecektir.

  Öğrenci Kampları

  Bilgi Yarışmaları

  Öğrencilere Yönelik İnsan Kaynakları Hizmeti

  Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

  Farklı Alanlarda Eğitimler

  Kişisel Gelişim Kursları

  Pansiyon Destekli Eğitim

  3. Mekan Kalitesi İçin Planlama

  Kütüphane Hizmeti

  Etüd Salonu

  Daha elit ortamlarda şubeleşme

  Ve sonuç olarak, “Çok Özel Kurs Merkezi” nin ortaya çıkışı…

  Tanıtım

  Ne iş yaparsanız yapın, yaptığınız iş bedavaya altın dağıtmak bile olsa tanıtımını yapmazsanız daha geniş kitlelere ulaşmak bir hayal olacaktır.

  Şu anda kullınılan otobüs içi afiş, e-posta gönderimi, sms gönderimi, gazete ve radyo reklamlarının yanısıra yapılabilecek başka çalışmalar da olduğunu belirtmek isterim.

  1. Kollektif Kimlik Oluşturma Çalışmaları

  Verilecek bir Kurs Merkezi Kart ve kurulacak Kurs Merkezi Mezunları Derneği sayesinde 10 yılı aşkın süredir kursa gelmiş binlerce kişinin kollektif kimliğe sahip hale getirmenin neler kazandıracağını biliyorsunuz. Bu sayede çok güçlü bir veritabanına sahip olan kurumumuz, verdiğimiz kartın indirim kartı olarak kullanılmasını sağlayarak,kurumlarla ilişkilerimizi de güçlendirecektir. Bu kişinin çevresine ulaşmamızı kolaylaştıracak. Yapılacak etkinlikler sayesinde basının da tanıtımımıza katkıda bulunması kaçınılmaz olacaktır.

  Kollektif kimliğe sahip hale getirilmiş bir topluluğa yeni hizmetler sunmak daha kolay olacağı için yeni yatırımlar yapmak da daha kolay hale gelecektir. Ayrıca, dernekleşme sayesinde Avrupa Birliği destekli projeleri hazırlamamız ve sunmamız da kolaylaşacaktır.

  ISO 9000 Belgesi

  Bir çok yönden eksik olmasına rağmen, belgenin arkasına saklanan ve bu belge ile üstünlük oluşturmaya çalışan kurumlara en güzel cevap olacağı kanaatindeyim. Bununla birlikte, eğer Hizmet Yeterlik Belgesine Sahip Eğitim Programları hazırlayabilirsek, bu da alanında ilk olacaktır.

  Kurumlarla Anlaşma

  İş Adamları Dernekleri, Sanayi Odası, Ticaret Odası, Meslek Odaları, Dernekler ve Vakıflarla kurulacak güçlü bir iletişim, hem mevcut eğitim programlarına katılacak kişilerin sayısını artıracak, hem de yeni eğitim programları hazırlamamıza imkan verecektir. Bu amaçla ziyaretler yapılması ve onlara yönelik kampanyalar düzenlenmesi durumunda, uyuyan potansiyel daha hızlı şekilde uyandırılmış olacaktır…

  Ulusal veya Uluslar arası Bağlantısı Olan Eğitimler

  Eğer bir derneğin üyesi olmakla veya bir organizasyonun içinde olmakla bir alanda verilecek eğitimlerin temsilcisi olabileceksek, bu tarz fırsatları kaçırmamalıyız.

  Aynı şekilde eğitim adına başka çalışmalar varsa, onları tespit etmek için araştırmaları sık şekilde yapacağımı da bilmenizi isterim.

  Sunulmayanı Sunabilmek…

  Planlama

  1. Eğitimin Kalitesi İçin Planlama

   

  Basit ama farklı eğitim programlarını sunarak çok büyük bir artı puan alabileceğimiz inancındayım. Windows, Word, Excel, Powerpoint, Autocad, LKS gibi eğitimlerin yanısıra şu anda verilmeye devam edilen Photoshop, Flash, Dreamweaver’ın çok büyük artı olduğu inancındayım. Bu gibi artıları artırmak, mevcut öğrenci potansiyelini değerlendirerek yeni eğitimlere zemin hazırlayacaktır.

  Bu amaçla düzenlenecek; Outlok, Outlook Express, İnternette Arama Metodları, Arama Motoru Kayıt İçin Pratik Öneriler gibi eğitimlerle meslek gruplarına yönelik hazırlanacak İş Adamının Hayatında Bilgisayar, Tıp Alanında Bilgisayar Kullanımı gibi entelektüel içerikli kurslar planlamamızın medyaya dönük yüzü olduğunu da unutmamak da fayda var.

  Saygılarımla…

  19 Ekim 2005

  Bu haber 1342 defa okunmuştur.

  Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

  Eğitim Yazıları

  O'nun da Hayalleri Vardı!

  O'nun da Hayalleri Vardı! İlkokula gideceği zaman annesi ve babası çok heyecanlıydı. Sadece annesi babası değil, tüm aile yakınları o günü ip...

  Eğitim Üzerine Düşünceler

  Eğitim Üzerine Düşünceler Hakan Topuzoğlu, 'bugüne kadar her şeyimin eleştirildiği yetmezmiş gibi şimdi de eğitim tarzım eleştiriliyor...

  Destek


  HAVA DURUMU

  Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

  Dost Siteler

   

   
   

  Reklam Alanı  RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

  Altyapı: MyDesign Haber Sistemi