-- HT -- HAKAN TOPUZOĞLU KİŞİSEL SİTESİ
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKET SİTENE EKLE İLETİŞİM DANIŞMANLIK

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR

  Kurumsal

   
   
   

  F Klâvyene Sahip Çık

  En iyi güvenlik yazılımı araştırıldı.

  En iyi güvenlik yazılımı araştırıldı.

  Tarih 14 Eylül 2010, 13:29 Editör Hakan Topuzoğlu

  TİEV İnternet Birliği Komisyon Başkanı Hakan Topuzoğlu, bilgisayar ve internet kullanıcılarının koruma programlarına ücret ödemek zorunda olmadıklarını söyledi.

  Türkiye İnternet Evleri (TİEV) İnternet Birliği Komisyon Başkanı Hakan Topuzoğlu, bilgisayar ve internet kullanıcılarının koruma programlarına ücret ödemek zorunda olmadıklarını söyledi.

  Milyonlarca internet kullanıcısının, bilgisayarlarını sanal ortamdan gelen ve virüs olarak adlandırılan tehlikeli yazılımlara karşı koruyabilmek için ciddi ödenekler ayırarak koruma programları aldığını hatırlatan Topuzoğlu, ancak alınan bu programların, kısa bir süre sonra virüslere karşı korumasız kaldığı için yeni sürümünün veya başka bir koruma programının alınması gerektiğine dikkat çekti.

  Ücretsiz koruma programlarını incelediklerini ve performanslarını değerlendirdiklerini kaydeden Topuzoğlu, "Kullanıcılar için en doğru güvenlik yazılımını bulmak amacıyla yazılımları adım adım araştırdık. Tüm sonuçlar değerlendirildiğinde Avira Anti-Vir Personel 1. sırayı hak etti. Bunu da çok yüksek hızlı tarama yapması ve gelişmiş zararlı yakalama yeteneği ile başardı. Ara yüzü çok iyi olmamakla birlikte performansı ara yüzün negatif etkisini ortadan kaldırdı. Bir güvenlik yazılımını eleştirirken tarama, dezenfekte işlemi ve hız en önemli faktörler olarak karşımıza çıkıyor. Güvenlik sertifikası ile tanınan Comodo'ya ait Comodo Internet Security potansiyel zararlıları çok iyi temizliyor ve uyarıyor. Bu yönüyle, hangi antivirüs yazılımı kullanırsanız kullanın yanında Comodo Internet Security'yi kullanmanızı da tavsiye ediyoruz. Çek Cumhuriyeti'nde geliştirilmiş olan Alwil Avast Antivirus Home Edition yani Avast'ın ev sürümü yetenekli bir zararlı arama ve yakalama motoru. Arayüzü kullanışsız olmasına rağmen, yüzde 98,2 gibi zararlı yakalama oranı elde etmesi sebebiyle önemli bir başarıyı da ortaya koyuyor." dedi.

  21/10/2009 18:13:00

  Bu haber 1776 defa okunmuştur.

  Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

  Medyada Çıkanlar

  Er mektupları sanal âlemde

  Er mektupları sanal âlemde Türk İnternet Kullanıcıları Derneği İkinci Başkanı Hakan Topuzoğlu askere gidecekler, askerliğini yapanlar ve terhi...

  Zihinsel strese dikkat!

  Zihinsel strese dikkat! TİEV İnternet Birliği Başkanı Hakan Topuzoğlu, yaptıkları araştırma sonucunda bilgisayar kullanan kişilerin zihinse...

  Destek


  HAVA DURUMU

  Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

  Dost Siteler

   

   
   

  Reklam Alanı  RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

  Altyapı: MyDesign Haber Sistemi