-- HT -- HAKAN TOPUZOĞLU KİŞİSEL SİTESİ
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKET SİTENE EKLE İLETİŞİM DANIŞMANLIK

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR

  Kurumsal

   
   
   

  F Klâvyene Sahip Çık

  BOR MADENLERİ SATILIYOR MU ?

  BOR MADENLERİ SATILIYOR MU ?

  Tarih 06 Eylül 2010, 11:21 Editör Hakan Topuzoğlu

  Türkiye, parça parça satılıyor. Babalar gibi satarım diyerek Bakanlık koltuklarında oturmaya devam edenlerin, ülkeyi pazarlamak misyonu ile Başbakan olanların, İngiliz vatandaşı Ekonomiden sorumlu Bakanların gidecekleri bir ülkeleri var. Peki, Türk insanının gideceği bir yer var mı ?

  TMMOB Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’nden bir mail aldım. Sıkı durun, koltuğunuza ya da bilgisayarınıza sıkı sıkıya yapışın ve yavaş yavaş okuyun.

  Türkiye satılıyor değil, satılmış da haberimiz yokmuş.

  Türk Telekom’u, Arap'lar almış. Telsim İngiliz'e teslim olmuş. Kuşadası Limani Israilli'ninmiş. İzmir Limanı artık Hong Konglu'nun malı. Araç muayene işini de Almanlar kapmış. Bitmedi devam ediyor.

  Başak Sigorta Fransız'a satılmış. Adabank’ı Kuveytli kapmış. İnanmazsanız inanmayın ama, İETT Garaji Dubaili'nin artık. Avea Lübnanlı'ya gitmiş. Zavallı Petkim ise Ermeni'ye teslim olmuş. (Kazak'a sattık demişler, Kazağı  çıkarıp atmışlar, Ermeniye verildiği ortaya çıkmış). Bitti mi sanıyorsunuz. 

  Rakı, aslan sütü, Amerikalı'nin olmuş. Türk rakısı yok artık, Amerikan rakısı içeceksiniz. Finansbank, Yunanlıya paketlenmiş. Oyakbank’ı Hollandalı iç etmiş. Denizbank da Belçikalı’ya gitmiş. Türkiye Finans, Kuveytli'ye emanet. TEB Fransız'ın malı artık. Cbank Israilli. MNG Bank Lübnanlı. Alternatif Bank Yunanlı. Dışbank Hollandalı. Şekerbank Kazak. Yapı Kredi'nin yarısı İtalyan. Ülke parsel parsel satılmış, Türke bir şey kalmamış. Bitti sanmayın. Devam edelim.

  Türkcell'in yarısı Finli ve Rus'un olmuş. Beymen'in  ve Garanti’nin yarısı Amerikalı olmuş. Enerjisa'nın yarısını Avusturyalı almış. Eczacıbaşı İlaç’ı Çekler kapmış. İzocam Fransız bayrağı çekmiş. TGRT(Fox) artık Amerikalı. Demirdöküm Alman olmuş. Döktas Fransız kalmış. Super FM Kanada havası çalıyor. Bunların hepsi Türk malıydı. Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’ne göre, bunların hepsi sadece 4.5 yil once Türk malıydı.

  Şimdi sıra Etibank’a gelmiş. Bor madeni ve Etibank. Gerçek değeri 9 trilyon dolar olan ve bor işletme hakkına sahip tek kuruluş olan Etibank özelleştirilecek. Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, Etibank’ın 40 milyon dolara özelleştirileceğini iddia ederek hepinizi bu konuya duyarlı olmaya çağırıyor.

  Bor deyip de geçmeyin. Bakın Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi ne diyor bakınız:  Borla çalışan araba üretildi, Türkiye kıskaçta. Arabayı bor madeniyle calışıtıracak patentli 600 proje varmış. Türkiye, dünya bor rezervinin yüzde 70`ine sahip ve uluslararası tröstler, Turkiye uyanmadan bu kaynağı ele geçirmeyi planlıyorlarmış.

  Uyanın. Uyandığınızda belki ülkeniz satılmış olacak, ama yine de uyanın.

  Birol Ertan

  Bu haber 1711 defa okunmuştur.

  Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

  Sizden Gelenler

  YOL PARASI...

  YOL PARASI... (Her okuyuşta birçok kişinin gözlerinin dolduğu bir öykü)

  Eşekli Kütüphaneci

  Eşekli Kütüphaneci Yıl 1943. Genç Mustafa'nın tayini kütüphaneci olarak Ürgüp Tahsin Ağa Kütüphanesi'ne çıkar. Devlet memurluğ...

  Destek


  HAVA DURUMU

  Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

  Dost Siteler

   

   
   

  Reklam Alanı  RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

  Altyapı: MyDesign Haber Sistemi